مزوتراپی مو برای تقویت مو و رویش مجدد آن

مزوتراپی به عنوان یک روش بسیار کاربردی در علم پزشکی و به خصوص حوزه زیبایی شناخته می‌شود. مزوتراپی در گذشته تنها برای مشکلات موضعی پوست از جمله کاهش چین و چروک و تقویت پوست مورد استفاده قرار می‌گرفت اما با گذشت زمان این امکان فراهم شد تا با کمک مزوتراپی بتوان مشکلاتی دیگر از جمله ریزش مو و کم حجمی مو را درمان کرد.

مزوتراپی مو در شیراز یک روش موثر برای تقویت ریشه و پیاز مو است که علاوه بر متوقف کردن ریزش مو، منجر به افزایش حجم آن نیز خواهد شد.

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی یک روش درمانی است که برای درمان بسیاری از مشکلات از آن استفاده می‌شود. به این دلیل که عمل مزوتراپی بدون نیاز به بیهوشی و برش انجام می‌گیرد، به عنوان یک عمل غیر تهاجمی شناخته می‌شود. در واقع مزوتراپی کمک می‌کند تا با تزریق مستقیم مواد و داروهای تقویتی به زیر پوست، تاثیرات مثبت به سرعت آشکار شود.

به عنوان مثال با انجام عمل مزوتراپی مو می‌توان با تزریق مواد مغذی و داروهایی تقویتی به ریشه مو، کمک کرد تا ریزش مو متوقف و رشد مجدد آنها آغاز شود.

در حال حاضر مزوتراپی مو شیراز به عنوان یک عمل موثر برای جوانسازی پوست و افزایش حجم مو شناخته می‌شود، که بسیاری از پزشکان متخصص زیبایی آن را توصیه می‌کنند.

مزوتراپی مو برای چه افرادی مناسب است؟

مزوتراپی مو یک روش برای تقویت ریشه و پیاز مو است و افراد زیر می‌توانند با استفاده از روش درمانی مزوتراپی برخی از مشکلات مو و زیبایی خود را درمان کنند.

مزوتراپی مو شیراز
مزوتراپی مو شیراز

افرادی که ریزش موی شدید دارند

در بسیاری از موارد ریزش مو به صورت دوره‌ای اتفاق می‌افتد، اما گاهی نیز ممکن است که دوره ریزش مو طولانی شود، به طوری که حجم موهای فرد کاهش پیدا کند. در چنین مواردی در گام نخست ممکن است که پزشک از داروهای تقویتی خوراکی برای درمان ریزش مو استفاده کند.

گاهی نیز ممکن است که شدت و نوع ریزش مو در حدی باشد که داروهای تقویتی تاثیر چندانی بر کاهش ریزش مو نداشته باشند. در چنین مواردی مزوتراپی می‌تواند یک راهکار موثر برای درمان ریزش مو باشد.

افرادی که موهای کم حجم دارند

گاهی ممکن است به دلایل مختلفی از جمله عوامل ژنتیکی فرد به طور طبیعی دارای موهای کم حجم باشد، و این مشکل باعث ایجاد تاثیرات منفی بر چهره و ظاهر فرد شده باشد. در گذشته برای افرادی که دارای موی کم حجم بودند، راه درمانی وجود نداشت اما در حال حاضر با کمک روش‌های درمانی تخصصی مانند مزوتراپی این امکان فراهم شده تا بتوان تا حدودی حجم مو را افزایش داد.

مزوتراپی مو در شیراز برای موهای کم حجم و تقویت کردن مو
مزوتراپی مو در شیراز برای موهای کم حجم و تقویت کردن مو

افرادی که کاشت مو انجام دادند

معمولاً افرادی که عمل کاشت مو انجام می‌دهند با مشکلات شدیدی مانند کمبود حجم مو در نقاط مختلف سر مواجه هستند. حتی در برخی از موارد این احتمال وجود دارد که با گذشت زمان موهای کاشته شده دوباره شروع به ریزش کنند.

در حال حاضر این امکان برای افرادی که عمل کاشت مو انجام دادند فراهم شده تا بتوانند با کمک مزوتراپی مو، ریشه و پیاز موهای کاشته شده را تقویت کنند و حجم موهای خود را افزایش دهند.

افرادی که به زیبایی خود اهمیت میدهند

در بسیاری از موارد دیده می‌شود که افراد به دلایل مختلفی علاقه‌مند به حفظ زیبایی و جوانسازی چهره خود هستند. مو نیز یکی از عوامل بسیار مهم و تاثیرگذار بر زیبایی است، به همین دلیل برخی از افراد تمایل دارند تا به عنوان راهکاری برای پیشگیری از ابتلا به ریزش مو و کاهش حجم آن، اقدام به انجام مزوتراپی کنند.

فواید مزوتراپی مو چیست؟

قبل از اینکه بهترین دکتر مزوتراپی مو در شیراز را انتخاب کنید، لازم است که مزیت‌های این روش درمانی را بشناسید. از جمله مزیت‌هایی که با دریافت این خدمات تحت نظر پزشکان متخصص و حرفه‌ای مانند بهترین دکتر برای ریزش مو در شیراز می‌توانید از آن‌ها برخوردار شوید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. با کمک مزوتراپی می‌توانید جلوی ریزش موهای سرتان را بگیرید و این مشکل را برای همیشه به صورت قطعی درمان کنید.
 2. قیمت داروهای مزوتراپی مناسب است و این روش نسبت به سایر روش‌های درمانی ریزش مو ارزان‌تر و مقرون‌به‌صرفه تر تمام می‌شود.
 3. در مزوتراپی نیازی به بیهوشی ندارید و می‌توانید فرایند دوران نقاهت را در کمترین زمان سپری کرده و بهبودی کامل پیدا کنید.
 4. مزوتراپی یک روش تقریباً بدون درد محسوب می‌شود و تمام اغلب افراد می‌توانند برای درمان ریزش مو از آن استفاده کنند.
 5. مزوتراپی برای رفع مشکل کم‌پشتی و ریزش مو مؤثر است و با افزایش رشد موها موجب زیاد شدن حجم آن‌ها می‌شود.
 6. این روش درمانی تداخل دارویی با آلرژی کمتری نسبت به نمونه‌های مشابه دارد.
 7. مزوتراپی با تحریک فولیکول‌های مو موجب رشد مجدد آن‌ها می‌شود و مواد معدنی ویتامین‌ها را به ریشه موها می‌رساند.
 8. این روش ایمن است و متقاضیان با مشکلات مانند بیماری‌های عفونی و التهابی ناشی از سایر روش‌های رفع ریزش مو یا کم‌پشتی مواجه نخواهند شد.
 9. با دریافت خدمات مزوتراپی به سرعت منظم می‌توانید شاهد مشاهده نتایج قابل قبولان در تقویت ریشه موها و جلوگیری ریزش موهایتان باشید.
 10. تزریق مواد مغذی به پوست سر در این روش با استفاده از سوزن‌های ریز انجام می‌شود و مزوتراپی یک روش سریع و آسان و کم تهاجمی برای درمان ریزش مو تقویت ریشه مو محسوب می‌شود.
 11. مزوتراپی التهاب و تورم پوست را کاهش می‌دهد و احتمال بروز عوارض جانبی آن بسیار کم است.

مواد درون مزوتراپی مو

برای اینکه بتوان با انجام مزوتراپی مو ریزش مو را متوقف کرد و یا اینکه با تقویت ریشه مو و پیاز آن حجم آن را افزایش داد، نیاز است تا مواد مغذی و داروهای تقویتی به ریشه مو تزریق شوند که برخی از این داروها شامل موارد زیر هستند:

 • ماینوکسیدیل
 • فیناستراید
 • دوتاستراید
 • بیوتین
 • ویتامین‌ها
 • سیلیسیم آلی
 • فیناستراید

معمولاً با توجه به تشخیص پزشک متخصص گاهی نیز ممکن است در طی یک دوره درمان طولانی مدت مزوتراپی، از تمام داروهای گفته شده برای درمان ریزش مو و افزایش حجم آن استفاده شود.

همچنین گاهی نیز این احتمال وجود دارد در صورتی که مشکل بیمار حاد نباشد، تنها از یک یا دو داروی تقویتی برای درمان به روش مزوتراپی استفاده شود. البته برخی از داروهایی که برای درمان مشکلات کم مویی و ریزش مو استفاده می‌شوند، هورمونی هستند.

روش انجام مزوتراپی مو

هر فردی به دلیل افزایش سن بدن با کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی مواجه می‌شود و همین ریزش مو را به همراه داشته باشد. با انجام تزریقات مزوتراپی برای تقویت مو می‌توانید این مواد را جایگزین کرده و گردش خون را در پوست سر افزایش دهید. در نتیجه فولیکول‌های مو برای رشد تحریک می‌شوند و شاهد رشد موهایتان و افزایش تراکم آن‌ها خواهید بود.

در مزوتراپی محلول سلول بنیادی به صورت مستقل در رشته فولیکول تزریق می‌شود و طی یک بازه زمانی طولانی از ترشح هورمون DHT جلوگیری می‌شود؛ یعنی سطح ترشح این هورمون کاهش پیدا می‌کند و موها می‌توانند با سرعت بیشتری رشد کنند. از جمله سه ماده اصلی که در مزوتراپی برای تقویت مو استفاده می‌شود می‌توان به آنتی‌اکسیدان گلوتاتیون، فاکتور رشد فیبروبلاست و فاکتور رشد اندوتلیال عروقی اشاره کرد. این ترکیبات باعث تحریک سلول‌های رویش مو شده و به رشد مجدد آن‌ها کمک می‌کنند.

قبل از اینکه مزوتراپی را انجام دهید، حتماً باید این موضوع را در نظر داشته باشید که آمپول و سوزن‌های استفاده شده در این روش باید ضدعفونی و استریل باشند و پزشک دارو را به لایه‌های مزودرم در زیر اپیدرم تزریق کند؛ یعنی این لایه مواد باید لایه بین چربی و بافت پوستی تزریق شوند.

همچنین باید این موضوع را بدانید که به دلیل افزایش گردش خونی که در پوست سر در تزریق مزوتراپی وجود دارد، ممکن است لحظات اول تزریق با کمی التهاب و سردرد برای فرد همراه باشد؛ اما به طور معمول پس از تأثیر این ماده شاهد کاهش شدت عوارض موقتی آن و دریافت نتیجه مناسب خواهید بود.

مزوتراپی مو در دوران بارداری خطر دارد؟

مزوتراپی مو شیراز برای تقویت موها و درمان آن‌ها توسط خانم‌های زیادی استفاده می‌شود. با این وجود، افرادی که در دوران بارداری و شیردهی قرار دارند نباید از این روش استفاده کنند. تا زمانی که فرایند شیردهی به پایان برسد و بتوانند دوباره دریافت مزوتراپی را ادامه دهند.

مزوتراپی مو در چند جلسه انجام میشود؟

تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان ریزش مو با استفاده از مزوتراپی در شیراز، بمعمولاً در ۸ تا ۱۵ جلسه انجام می‌شود، اما تصمیم نهایی با پزشک است چون روش درمان برای هر فرد متفاوت است.

ماندگاری نتایج مزوتراپی مو

ماندگاری نتایج مزوتراپی از هر برگ به فرد دیگر متفاوت است. پس از انجام مزوتراپی شیراز باید این موضوع را در نظر داشته باشید که مزوتراپی می‌تواند نتیجه طولانی مدت در بهبود و تقویت موها داشته باشد. البته ماندگاری این روش درمانی به عوامل مختلف از جمله علل ریزش مو، شدت ریزش مو، شکل ریزش واکنش فرد به تزریق و درمان بستگی دارد.

به طور معمول این روش درمانی برای اغلب افراد ۳ تا ۴ سال ماندگاری دارد و ممکن است پس از گذشت این مدت نیاز به تکرار یا تمدید درمان داشته باشید. البته در صورتی که مراقبت و تغذیه مداوم توصیه شده توسط پزشک را رعایت کنید، شاهد ماندگاری نتیجه مزوتراپی و رشد موهایتان در طولانی مدت خواهید بود.

عوارض مزوتراپی

مزوتراپی نیز مانند سایر روش‌های درمان ریزش مو با عوارض جانبی خاصی همراه است. از جمله این عوارض می‌توان به این موضوع اشاره کرد که برخی از متقاضیان پس از تزریق با کمی درد تورم کبودی و التهاب مواجه شوند. البته اگر مزوتراپی برای جلوگیری از ریزش مو را در مراکز معتبر انجام دهید عوارض مانند عفونت به خاطر عفونت در محل فرو رفتن سوزن درد شدید و غیره را تجربه نخواهید کرد و می‌توانید از این روش درمانی بیشترین نتیجه را بگیرید.

مراقبت های بعد از مزوتراپی مو

جهت انجام مزوتراپی باید به مراقبت‌ها و توصیه‌هایی که پزشکان توسط برای نتیجه بهتر تزریق ارائه می‌کنند توجه داشته باشید. از جمله توصیه‌های پزشکان برای پس از تزریق ترکیبات مزوتراپی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ۲۴ ساعت پس از تزریق به هیچ عنوان از داروهای تقویت کننده مو، حالت دهنده مو و مواد آرایشی استفاده نکنید.
 • به مدت ۸ ساعت پس از تزریق نباید سرتان را بشویید یا دوش بگیرید.
 • در هفته اول بعد از درمان نباید دوش گرفتن را بیش از ۱۰ دقیقه ادامه دهید و به هیچ عنوان نباید از آب گرم به تنهایی برای استحمام استفاده کنید.
 • لازم است که آب ولرم را برای شستشوی سرتان در نظر بگیرید.
 • داشتن فعالیت بدنی سنگین ورزش کردن تا ۴۸ ساعت بعد مزوتراپی ممنوع خواهد بود؛ زیرا این موضوع موجب تعریق و خارج شدن محلول از بدن فرد می‌شود.
 • پس از انجام مزوتراپی باید آب و مایعات فراوان بنوشید و بدنتان را هیدراته نگه دارید.

چه کسانی نباید برای ریزش مو از مزوتراپی استفاده کنند؟

افراد زیر بهتر است روش درمانی متفاوتی را برای درمان ریزش موهایشان یا کم‌پشتی موهایشان در نظر بگیرند:

 • کسانی که نسبت به مواد استفاده شده مزوتراپی حساسیت دارند.
 • افراد مبتلا به دیابت، بیماری‌های کبدی، کلیوی یا مشکلات قلبی یا افرادی که در دوران بارداری یا شیردهی هستند.
 • کسانی که داروهای ضد انعقاد خون مصرف می‌کنند.
 • افرادی که دارای عفونت در ناحیه آسیب دیده هستند.
 • افرادی که به دلیل بیماری‌های زمینه‌ای مانند سفلیس دچار ریزش مو شدند.
 • کسانی که به بیماری‌های دیابتف هپاتیت، هموفیلی، ایدز و غیره مبتلا هستند.
 • افرادی که به دلیل مصرف داروهای خاص مانند داروهای شیمی‌درمانی دچار ریزش مو شدند.
 • آقایان بالای ۴۰ سال یا خانم‌های بالای ۶۰ سال که دارای طاسی آندروژنی هستند.
 • کسانی که به دلیل مشکلات ژنتیکی و غیره جنس موی خوبی ندارند.

آیا مزوتراپی مو عوارض دارد؟

مزوتراپی مو یک عمل ساده و کم خطر محسوب می‌شود که می‌تواند با عوارض بسیار کمی از جمله، سوزش و خارش در ناحیه سر، التهاب و در برخی از موارد با کمی عفونت همراه باشد. تقریباً می‌توان گفت که عوارضی ندارد.

هزینه هر جلسه مزوتراپی مو چقدر است؟

هزینه مزوتراپی مو در شیراز بستگی به موارد مختلف مانند استفاده از کوکتل اختصاصی برای شما یا استفاده از داروهای مزو دارد. برای کسب اطلاعات دقیق در مورد هزینه ۱۰ جلسه مزوتراپی مو یا قیمت مزوتراپی مو با مطب دکتر نامیان در شیراز به شماره ۰۹۹۳۵۴۷۵۰۱۳ تماس بگیرید.

سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز
[تعداد امتیازها ۹ عدد و میانگین امتیازها ۵]

جستجو در وبسایت

تزریق ژل لب در شیراز


دیدگاه‌ها

14 پاسخ به “مزوتراپی مو برای تقویت مو و رویش مجدد آن”

 1. سحر میرزایی

  سلام خانم دکتر. برای مزو مو باید چند جلسه بیام؟

  1. دکتر سمر نامیان

   سلام عزیزم. تعداد جلسات بستگی به دلیل ریزش مو و میزان زیرش است. لطفاً حضوری تشریف بیارید مطب تا شما را ویزیت کنم.

 2. شیما زارع

  سلام خانم دکتر. هزینه مزوتراپی مو چقدره؟

  1. دکتر سمر نامیان

   سلام. به موارد مختلفی مثل دلیل ریزش مو ، کوکتل مزوتراپی و عوامل دیگه بستگی داره. لطفاً برای اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۹۳۵۴۷۵۰۱۳ تماس بگیرید.

 3. آذری نیا

  سلام و خسته نباشید.
  ممنون از زحمات دکتر نامیان عزیز که کار مزوتراپی موی سر من را خیلی خوب انجام دادن. چند وقتیه که قشنگ احساس میکنم به شدت ریزش موهام کم شده.

  1. دکتر سمر نامیان

   سلام عزیزم. خیلی خوشحالم که ریزش موهاتون کم شده. حتماً آن نکاتی که گفتم را رعایت کنین.

 4. مازیار غلامی

  سلام.
  بعد از سه جلسه مزوتراپی ریزش مو هام خیلی کم شد.
  خدا خیرتون بده و دستتون درد نکنه. قبلش چقدر شامپو عوض کردم و الکی هزینه کردم.
  ممنون از شما

  1. دکتر سمر نامیان

   جناب غلامی، خوشحالیم که درمان شما نتیجه داده است. حتماً درمان را ادامه دهید.

 5. سالار حمزه نژاد

  سلام و وقتتون بخیر.
  برای مزوتراپی مو میخواستم بهتون مراجعه کنم. ۴۶ سالم هست و موهای سرم داره خیلی میریزه. ممنون میشم که بهم یک نوبت بدید.

  1. دکتر سمر نامیان

   سلام وقت بخیر. لطفاً برای دریافت نوبت با شماره ۰۹۹۳۵۴۷۵۰۱۳ تماس بگیرید یا در واتساپ پیام دهید.

 6. صحرایی

  قیمت مزوتراپی مو در شیراز رو میخواستم بدونم.

  1. دکتر سمر نامیان

   لطفاً برای دریافت هزینه با شماره ۳۶۳۴۱۹۰۵ تماس بگیرید.

 7. غفوری

  دکتر نامیان یکی از بهترین دکترها برای مزوتراپی مو که میشناسم. خیلی ممنونم از شما و زحماتتون خانم دکتر.

  1. دکتر سمر نامیان

   ممنون از شما ندا جان. امیدوارم همیشه از ما راضی باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *