میکرونیدلینگ برای درمان جای جوش و جوانسازی

میکرونیدلینگ یک روش درمانی است که کمک می‌کند تا برخی آسیب‌های پوستی مانند جای جوش و یا زخم، درمان شوند.

در واقع میکرونیدلینگ، باعث می‌شود تا لایه‌های جدید پوستی جایگزین بخش‌های آسیب دیده شود. همچنین در زمان انجام این کار، به دلیل به وجود آمدن کانال‌های کوچک بر روی پوست، و خارج شدن سرم و خون، می‌تواند باعث شفافیت پوست نیز شود.

به طور کلی ایجاد منافذ بر روی پوست با روش میکرونیدلینگ، کمک می‌کند تا با کمک تحریک پوست، کلاژن سازی افزایش پیدا کند و تا حد زیادی منجر به جوان سازی پوست شود. این روش می‌تواند برای افرادی که پوست صورتشان بر اثر آکنه و جوش آسیب دیده است، یک گزینه درمانی مناسب باشد.

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ (Microneedling) با تحریک کردن تولید کلاژن، مشکلات پوستی مانند جای جوش را درمان می‌کند. این درمان با استفاده از سوزن‌های بسیار کوچک، سوراخ‌های ریزی در پوست ایجاد می‌کند که باعث می‌شود بدن کلاژن و الاستین بیشتری تولید کند که در نتیجه پوست را درمان و جوان‌تر می‌کند.

تعداد جلسه مورد نیازبسته به نوع هدف از ۱ تا ۸ جلسه
مدت زمان انجام تکنیکحدود ۱ ساعت
بهترین سن برای انجامبالای ۲۹ سال
کاندیدای مناسب این روشافراد دارای جای جوش و چروک‌های پوستی
هزینه میکرونیدلینگبسته به وسعت مشکل بالای یک میلیون تومان
درباره میکرونیدلینگ

انجمن پوست آمریکا (AAD) گفته است که روند بهبودی پوست پس از انجام میکرونیدلینگ باعث کاهش ظاهر اسکارها و لکه‌ها و همچنین خاصیت ارتجاعی پوست را بهتر کرده است.

میکرونیدلینگ چیست؟
میکرونیدلینگ چیست؟

نحوه انجام میکرونیدلینگ چگونه است؟

در ابتدا نواحی مورد نظر کاملاً ضدعفونی می‌گردند و سپس از مواد بیحسی موضعی استفاده می‌شود. پزشک کمی صبر می‌کند تا پوست بیحس شود و سپس با استفاده از سوزن‌های ریز، این روش را شروع کرده و سوراخ‌هایی بسیار ریز در سطح پوست ایجاد می‌کند که مواد مغذی و داروهای مخصوص را از این منافذ، وارد پوست و لایه‌های زیرین می‌کنند. پزشک این دستگاه را به طور یکنواخت بر سطح پوست حرکت می‌دهد و فشار یکسانی را به تمامی نواحی وارد می‌کند.

کاربرد میکرونیدلینگ چیست؟

این کار یک روش درمانی برای درمان جای زخم و جوش است که با حذف لایه‌های سطحی کمک می‌کند تا بافت اسکار از بین برود، و بافت جدید جایگزین شود. البته مورد دیگری که با کمک میکرونیدلینگ می‌توان آن را درمان کرد، بستن منافض باز پوست است که بسیاری از افراد با آن درگیر هستند. در ادامه به برخی از رایج‌ترین کاربردهای میکرونیدلینگ صورت اشاره کردیم:

درمان جای آکنه و جوش

جای جوش و آکنه از سری معضلاتی است که معمولاً همه افراد را درگیر می‌کند و اعتماد به نفس آنها را از حضور در مراسمات اجتماعی و دورهمی‌ها کاهش می‌دهد. اغلب افراد به دنبال تکنیکی موثر به جهت از بین بردن جای جوش هستند که برای از بین بردن این روزنه‌ها و منافذ، میکرونیدلینگ نیز توصیه می‌گردد. جای جوش در برخی مواقع شبیه به جای یک زخم می‌شود که بعد از انجام این روش، به مرور زمان بهبود یافته و پوست ترمیم می‌شود.

کاربردهای میکرونیدلینگ شیراز
کاربردهای میکرونیدلینگ شیراز

از بین رفتن چین و چروک و خطوط پوست

داشتن چین و چروک در سطح پوست از جمله مواردی است که هم خانم‌ها و هم آقایان در تلاش برای رفع و از بین بردن آنها هستند. میکرو نیدلینگ با تزریق مواد مغذی به لایه‌های عمقی پوست، ترمیم و جوانسازی پوست را ایجاد می‌کند. این روش از بسیاری تکنیک‌ها موثرتر بوده نتایج ماندگارتری را رقم می‌زند. داروهایی که به پوست با استفاده از دستگاه میکرونیدلینگ تزریق می‌شود، تولید کلاژن را تحریک کرده و درمان چین و چروک‌ها را تسریع می‌بخشد.

حذف ترک های چاقی و بارداری

پوست در دوران بارداری، کشسانی بسیاری دارد و به حجم زیادی تغییر سایز می‌دهد. بری افراد بعد از زایمان به سایزهای قبلی خود باز می‌گردند اما گاهی این پوست دیگر به ثبات قبلی خود نمی‌رسد و همچنین به دلیل کشیده شدن بیش از اندازه، ترک‌هایی سفید رنگ بر سطح پوست ایجاد می‌شود. این ترک‌های بارداری بعد از زایمان هم به راحتی از بین نمی‌روند اما با بهره‌وری از روش میکرونیدلینگ می‌توانید برای همیشه از این ترک‌ها که باعث نازیبایی پوست شکم و بازو شما می‌شوند، رهایی یابید.

مزایای میکرو نیدلینگ صورت

مزایای اصلی میکرو صورت به منظور تحریک تولید کلاژن و احیای بافت پوستی است اما به طور کلی فواید آن عبارتند از:

  • با تحریک تولید کلاژن و الاستین، میکرو صورت بهبودی در زخم‌ها و رفع افتادگی‌های پوستی را ایجاد می‌کند.
  • این تکنیک با استفاده مداوم چند جلسه پشت سر هم، باعث کاهش ظاهر چین و چروک‌های پوستی می‌شود.
  • اگر پوست شما دارای لک و تیرگی بوده و یا در اثر قرارگیری مستقیم در برابر نور آفتاب دچار لکه‌های پوستی شدید، با دو جلسه از این تکنیک بهبودی را بدست می‌آورید. به طور کلی میکرونیدلینگ برای لک صورت حدود ۸۰ درصد تاثیر مثبت دارد.
  • پس از انجام میکرونیدلینگ صورت، پوست بهتر می‌تواند مواد مرطوب کننده و ترمیم کننده را جذب کند و در نتیجه آن ظاهر پوست بهبود می‌یابد.

تعداد جلسه مورد نیاز میکرونیدلینگ چقدر است؟

تعیین تعداد جلسات این روش زیبایی و ترمیمی به شرایط پوستی فرد و همچنین سن وی بستگی دارد. البته نوع دستگاه در این میان بی‌تاثیر نیست. حدود ۱ تا ۸ جلسه از این روش برای بهبود و جوانسازی پوست استفاده می‌کنند اما در هر صورت نظر پزشک مهم است. خاطر نشان می‌کنیم که فاصله زمانی مراجعه به این جلسات را نزدیک به هم انتخاب نکنید و باید حداقل ۴۵ روز بین هر جلسه باید فاصله دهید.

آیا این کار با درد همراه است؟

با توجه به اینکه بسیاری از افراد نگران هستند که میکرونیدلینگ برای آنها درد ایجاد نکند، باید بگوییم که ما پیش از انجام این کار، از کرم‌های موضعی بی‌حسی استفاده می‌کنیم، در نتیجه بیمار هیچ گونه دردی را احساس نخواهد کرد یا اینکه درد بسیار کمی را حس می‌کند. ممکن است پس از انجام کار، پوست کمی دچاری قرمزی و التهاب شود، که کاملاً طبیعی است و با گذشت یک الی دو روز به طور کامل رفع خواهد شد.

میکرونیدلینگ واقعا برای تقویت مو اثرگذار است؟

این تکنیک برای جلوگیری از ریزش مو و تقویت ضخامت مو موثر است زیرا داروهای مغذی مخصوص را می‌توان با استفاده از میکرونیدلینگ به سطح پوست سر تزریق کرد اما این احتمال وجود دارد که نیاز به چندین بار انجام این روش باشد. پیشنهاد میکنیم برای محافظت و تقویت موی سر از تکنیک مزوتراپی مو استفاده کنید.

میکرونیدلینگ در زمان قاعدگی قابل انجام است؟

میکرو صورت در دوران پریودی هیچ مانعی ندارد اما به هر حال بهتر است به پزشک خود اطلاع دهید که در این دوران قرار دارید.

پیش از انجام میکرونیدلینگ چه اقداماتی باید انجام داد؟

پیش از انجام کار باید صورت خود را کاملاً از هر گونه مواد آرایشی پاک کنید. توجه داشته باشید که در صورت داشتن مشکلات پوستی، نیاز است تا حتماً پزشک خود را مطلع کنید.

بهتر است تا اگر بر روی سطح پوست خود زخم دارید، تا زمان بهبود کامل آن صبر کنید، سپس اقدام به انجام آن کنید.

درمان جوش صورت در شیراز با میکرونیدلینگ
درمان جوش صورت در شیراز با میکرونیدلینگ

پس از انجام میکروندیلینگ چه کار باید کرد؟

  • باید از حمام رفتن خودداری کرد. البته بهتر است تا چند روز پوست با هیچ رطوبتی برخورد نداشته باشد.
  • نیاز است تا کرم ترمیم کننده‌ای که توسط پزشک تجویز می‌شود تا حدود یک هفته پس از انجام میکرونیدلینگ، استفاده شود.
  • در صورت داشتن سوزش و التهاب در پوست، می‌توان از کمپرس سرد استفاده کرد. البته دقت داشته باشید که پک سر، کاملاً خشک باشد، و باعث ایجاد رطوبت در پوست نشود.
  • توصیه می‌شود پس از انجام این کار، از انجام هر گونه فعالیت شدید که منجر به عرق کردن پوست می‌شود، خودداری کنید.

تاثیر میکرونیدلینگ بعد از چند روز مشخص میشود؟

این روش در دسته تکنیک‌های زیبایی قرار دارد که معمولاً زود، نتایج را افراد احساس خواهند کرد اما به دلیل اینکه در ماهیت، موجب تولید کلاژن در بافت و لایه‌های پوست می‌شود، بنابراین نیاز به زمان دارد تا چند جلسه مراجعه بفرمایید و اثر افزایش تولید کلاژن و ترمیم بافت‌های پوست را مشاهده نمایید.

میکرونیدلینگ چه عوارضی دارد؟

میکرونیدلینگ یکی از روش‌های درمانی پوستی است که اگر توسط پزشک انجام شود، هیچگونه عوارضی نخواهد داشت و تنها مشکلی که ممکن است برای فرد بیمار ایجاد شود، سوزش و التهاب پوست است، که کاملاً طبیعی است. ممکن است در برخی از افراد عوارضی مانند کبودی پوست ایجاد شود که جای هیچ نگرانی نیست، زیرا کبودی پوست موقت خواهد بود و معمولاً پس از گذشت چند روز به طور کامل برطرف خواهد شد.

چرا در برخی افراد بعد از میکرونیدلینگ صورت لک میشود؟

علت ایجاد لکه‌های قهوه‌ای بعد از میکرونیدلینگ پوست، به وجود آمدن عارضه حساسیتی است که ممکن است نسبت به داروهای تزریقی مورد استفاده و یا شیوه انجام این تکنیک یا فشار بیش از اندازه حین انجام کار بر سطح پوست باشد. به طور کلی برای جلوگیری از به وجود آمدن این موارد، باید به بهترین دکتر میکرونیدلینگ در شیراز مراجعه کنید که از بابت تمامی این موارد و ایمن بودن روش و تخصص ایشان اطمینان داشته باشید و به لکه‌های قهوه‌ای بعد از این کار دچار نشوید.

میکرونیدلینگ برای چه کسانی مناسب است؟

برای افرادی که می‌خواهند جوان‌سازی و شفاف سازی پوست انجام است.

میکرونیدلینگ چه فرقی با لیزر فرکشنال دارد؟

میکرونیدلینگ و لیزر فرکشنال، دو روش متداول برای بهبود ظاهر پوست هستند، اما تفاوت‌های مهمی در اصول و عملکرد آن‌ها وجود دارد. میکرونیدلینگ پوست از طریق ایجاد آسیب‌های کنترل شده با استفاده از سوزن‌های نازک، فرآیند ترمیم و بازسازی پوست را تحریک می‌کند اما در لیزر فرکشنال از انرژی نوری لیزر برای تخریب لایه‌های بالایی پوست و ایجاد آسیب‌های کنترل شده برای تحریک تولید کلاژن استفاده می‌کنند.

هزینه انجام میکرونیدلینگ چه قدر است؟

هزینه این کار بستگی به موارد مختلف دارد. برای اطلاعات دقیق در مورد هزینه می‌توانید با کلینیک ما در شیراز به شماره ۰۹۹۳۵۴۷۵۰۱۳ یا ۳۶۳۴۱۹۰۵-۰۷۱ تماس بگیرید.

سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز
[تعداد امتیازها ۴ عدد و میانگین امتیازها ۵]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *