سابسیژن برای درمان پوست

سابسیژن یک روش درمانی برای برخی از مشکلات پوستی مانند جای جوش، زخم سالک و یا هر گونه گودی بر روی سطح پوست است. این کار را می‌توان به عنوان یک عمل جراحی سرپایی معرفی کرد که به عنوان یک درمان تهاجمی برای پوست شناخته می‌شود.

سابسیژن در بسیاری از موارد، ترکیبی از میکرونیدلینگ و لیزر است که کمک می‌کند تا پزشک بتواند برش‌هایی را در زیر سطح پوست ایجاد کند. این مورد را می‌توان به عنوان یک روش درمانی برای از بین بردن ناهمواری‌های پوستی نیز معرفی کرد.

به این مورد دقت داشته باشید که این کار یک عمل جراحی سرپایی است که بدون بیهوشی انجام می‌شود و بیماران پس از انجام عمل مرخص می‌شوند و می‌توانند تمام فعالیت‌های روزانه خود را ادامه دهند.

روش درمانی سابسیژن برای چه کسانی مناسب است؟

  • افرادی که پوست‌شان بر اثر جوش‌های زیاد دچار ناهمواری و گودی شده است، تا حد زیادی می‌توانند سطح پوست خود را صاف و هموار کنند.
  • افرادی که بر اثر افزایش سن، خطوط عمیق بر روی سطح پوست‌‌شان ایجاد شده است (مانند خط اخم و خط لبخند) می‌توانند از این روش استفاده کنند.
  • افرادی که داری چین و چروک‌های عمیق پوستی هستند، با کمک این روش می‌توانند جوان‌سازی پوست انجام دهند.
  • افرادی که جای زخم های عمیق بر روی سطح پوست خود دارند (مانند جای زخم سالک) می‌توانند از روش درمانی سابسیژن استفاده کنند.

سابسیژن چگونه باعث بهبود جای زخم میشود؟

زمانی که پوست انسان بر اثر عوامل مختلف مانند زخم و جوش دچار آسیب شود، بافت پوست تغییر می‌کند و کمی سفت‌تر از بافت سالم می‌شود و زمانی که بافت آسیب دیده به بافت سالم متصل باشد، باعث می‌شود که سطح خارجی پوست دچار ناهمواری و گودی شود.

سابسیژن کمک می‌کند تا با کمک سوزن‌های نازک به نام میکروکانولا، بافت آسیب دیده متلاشی شود و در طی عمل بازسازی و ترمیم، کلاژن به وجود آمده که باعث می‌شود تا بافت جدید، جایگزین بافت اسکار شود.

سابسیژن برای درمان جای جوش صورت در شیراز
سابسیژن برای درمان جای جوش صورت در شیراز

سابسیژن چه عوارضی دارد؟

این کار در گذشته با عوارض نسبتاً زیادی همراه بود، اما پس از گذشت چند سال با انجام تحقیقات گسترده، محققان موفق شدند تا عوارض را تا حد زیادی کاهش دهند. در حال حاضر عمده‌ترین عوارضی که سابسیژن برای بیماران ایجاد می‌کند، درد، تورم و یا کبودی است که با کمک مسکن‌های خوراکی و کمپرس سرد، تمام عوارض برطرف خواهند شد. به طور کلی سابسیژن این امکان را فراهم کرده است تا تمام افراد با انوع پوست، بتوانند از این روش درمانی موثر، برای درمان مشکلات پوست و زیباسازی استفاده کنند.

درمان با سابسیژن چقدر طول میکشد؟

برخلاف بسیاری از روش‌های رایج درمان پوستی که نتایج درمانی موقت دارند، سابسیژن یک روش درمانی دائم و همیشگی است. طول درمان با این روش حدوداً ۴ تا ۶ ماه طول می‌کشد، که نیاز است بیمار به صورت ماهانه برای تکمیل روند درمان خود به پزشک متخصص مراجعه کند.

هزینه انجام سابسیژن چه قدر است؟

هزینه این کار بستگی به موارد مختلف دارد. برای اطلاعات دقیق در مورد هزینه می‌توانید با کلینیک ما در شیراز به شماره ۰۹۹۳۵۴۷۵۰۱۳ یا ۳۶۳۴۱۹۰۵-۰۷۱ تماس بگیرید.

سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز
[تعداد امتیازها ۳ عدد و میانگین امتیازها ۵]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *