اسکار جراحی و جوش در شیراز

اسکارهای آکنه به خودی خود از بین نمی‌روند؛ اما روش‌های مؤثری برای درمان اسکار و جای جوش وجود دارند که می‌توانند ظاهر آنها را بهبود بخشند. این شامل روش‌های پوستی در مطب مانند لایه برداری مجدد با لیزر یا میکرودرم ابریژن، فیلرها، میکرونیدلینگ و جراحی است. پزشک بسته به نوع اسکار، نوع پوست و شدت جای زخم، یک یا ترکیبی از این روش‌های درمانی را انتخاب می‌کند. درمان‌های پوستی برای اسکار و جای جوش عبارتند از:

  1. روش‌های لایه برداری مجدد لیزر درمانی، درم ابریژن، میکرودرم ابریژن و لایه برداری شیمیایی می‌توانند به بهبود ظاهر اسکارهای آکنه ای که خیلی عمیق نیستند کمک کنند.
  2. تزریق ژل: اسکارهای کم عمق را با موادی مانند اسید هیالورونیک، کلاژن یا چربی می‌توان پر کرد. نتایج معمولاً چند ماه ماندگاری دارند، اگرچه برخی از فیلرها دائمی هستند.
  3. میکرونیدلینگ: که به‌عنوان درمان القای کلاژن شناخته می‌شود.
  4. سفت کردن پوست با فرکانس رادیویی: پزشک از فرکانس رادیویی برای سفت کردن پوست استفاده می‌کند تا اسکارهای آکنه را تا حدود زیادی محو کند.
  5. سابسیژن: این روش شامل قرار دادن یک سوزن استریل در زیر پوست و استفاده از آن برای از بین بردن بافت اسکار فیبری است.
  6. عمل جراحی: جراحی شامل بالا بردن بافت یا شکستن بافت برای بهبود ظاهر اسکارهای آکنه است. کرایوسرجری اسکارهای آکنه برجسته را منجمد می‌کند، اما برای افرادی که پوست تیره تر دارند توصیه نمی‌شود.

بهترین روش درمان اسکار آکنه در شیراز

بسته به نوع و شدت اسکار شما، طیف وسیعی از درمان‌ها برای اسکار و جای جوش وجود دارند. اگر اسکار شدید دارید، باید با پزشک مشورت کنید؛ ممکن است یک دوره میکرونیدلینگ، لایه برداری با لیزر یا سابسیژن که یک درمان جراحی جزئی است نیاز داشته باشید. نوبت دهی اینترنتی بهترین دکتر درمان اسکار آکنه در شیراز از طریق وبسایت دکتر سمر نامیان امکان‌پذیر است.

درمان دائمی اسکار آکنه چیست؟

برای اسکارهای متوسط تا شدید، لیزر درمانی اغلب بهترین گزینه برای از بین بردن جای جوش است. درمان‌های لیزری به اندازه کافی قوی هستند که تولید کلاژن جدید را تحریک کنند و در عین حال ظاهر سطحی پوست را نیز بهبود می‌بخشند.

نمونه کارهای درمان اسکار

نمونه کارهای درمان اسکار

از میکرونیدلینگ یا سابسیژن و یا روش‌های دیگر برای درمان اسکار استفاده می‌شود. اسکار یا جوشگاه بخشی از بافت سطحی پوست است که به حالت غیر طبیعی در آمده…

درمان اسکار در شیراز

اسکار یا جوشگاه

اسکار یا جوشگاه بخشی از بافت سطحی پوست است که به حالت غیر طبیعی در آمده است. در بسیاری از موارد ممکن است بافت اسکار باعث ایجاد تأثیر منفی…

سابسیژن صورت در شیراز

سابسیژن برای درمان پوست

سابسیژن یک روش درمانی برای برخی از مشکلات پوستی مانند جای جوش، زخم سالک و یا هر گونه گودی بر روی سطح پوست است. این کار را می‌توان به…

میکرونیدلینگ برای درمان جوش صورت و جوانسازی در شیراز

میکرونیدلینگ برای درمان جای جوش و جوانسازی

میکرونیدلینگ یک روش درمانی است که کمک می‌کند تا برخی آسیب‌های پوستی مانند جای جوش و یا زخم، درمان شوند. در واقع میکرونیدلینگ، باعث می‌شود تا لایه‌های جدید پوستی…